To najbardziej przerażający renifer, jakiego zobaczysz w te święta [WIDEO]

Urocza muzyka, sanie Świętego Mikołaja, prezenty i... przerażające roboty. Bardziej absurdalnego filmu w te święta nie zobaczysz.

Należąca do Google'a firma Boston Dynamics postanowiła złożyć wszystkim szczególne życzenia świąteczne, wykorzystując do tego swą najnowszą technologiczną zdobycz.

W rolę reniferów zaprzęgniętych w sanie Świętego Mikołaja wcieliły się roboty o wdzięcznym imieniu Spot i... zdecydowanie mniej wdzięcznej aparycji. Zresztą... zobaczcie sami.

 

Kim jest Spot?

Spot jest najnowszym dziełem należącej do Google firmy Boston Dynamics. Wygląda trochę jak pies, z łatwością utrzymuje równowagę nawet w trudnych warunkach i jest w nim coś niepokojącego.

Czytaj też: Poznajcie Spota - nowego, niepokojącego robota Boston Dynamics

Firma Boston Dynamics od lat produkuje roboty; część z nich powstała na zlecenie DARPA (Agencji Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych) i ma mieć zastosowanie głównie wojskowe. Ale w grudniu 2013 Boston Dynamics został przejęty przez Google i według zapowiedzi, razem mają tworzyć roboty przyszłości.

Więcej o: