Masz w smartfonie albo na komputerze nagie zdjęcia partnerki? Poznaj ten wyrok sądu

Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Niemczech utrzymał w mocy orzeczenie sądu niższej instancji i nakazał pewnemu fotografowi wykasowanie nagich zdjęć byłej kochanki ze wszystkich nośników. Jakie były motywy tej decyzji?

Jednym z najważniejszych elementów każdego smartfona jest aparat pozwalający zrobić dobrej jakości zdjęcia zawsze i wszędzie. Przykład pewnej niemieckiej pary potwierdza, że to co z jednej strony jest wygodne, z drugiej może być przyczyną problemów. Nawet prawnych.

Zobacz też: TAKIMI nagimi zdjęciami szantażował kobiety. Wyrok.

Niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości utrzymał w mocy wyrok sądu niższej instancji nakazujący pewnemu fotografowi wykasowanie ze wszystkich urządzeń i nośników nagich zdjęć byłej kochanki. Kobieta po rozstaniu z mężczyzną zażądała usunięcia pokaźnej kolekcji aktów, na co on, tłumacząc się względami sentymentalnymi, nie chciał się zgodzić.

Jak wyjaśnia Radio Zet Trybunał swoją decyzję motywował opinią, że zgodę na przechowywanie nagich zdjęć można wycofać. Oznacza to, że Niemcy muszą ostrożniej podchodzić do tego jakie pliki przechowują na swoich urządzeniach, jakie udostępniają, a nawet pokazują innym.

Mężczyźnie pozwolono zachować zdjęcia, na których jego była partnerka jest ubrana. A gdy jest półnaga? Tego już wyrok sądu nie precyzuje.

Cała sprawa doskonale obrazuje jak nowoczesna technologia zmienia naszą codzienność. Zdjęcie wykonane nawet tradycyjną metodą, profesjonalnym aparatem, może być w kilka chwil skopiowane na smartfon i przesłane do sieci.

Więcej o: