Ford wymyślił sposób na rozładowanie korków? Niesamowity patent

Branża motoryzacyjna przeżywa obecnie rewolucję związaną z silnikami elektrycznymi i zastąpieniem kierowcy przez roboty. Ford udowadnia, że jest miejsce na inne innowacje.

Ford złożył wniosek patentowy, który może sugerować, że firma ma zupełnie nowy sposób na rozwiązanie problemu zatłoczonych centrów miast. Na ilustracji powyżej widzimy samochód, z którego można zdemontować koło zmieniając je w... monocykl.

Zobacz też: Samosterujące samochody Google przestają być tylko eksperymentem.

Koncepcja, o które pisze między innymi Engadget , wydaje się całkiem sprytna: trasę na większym dystansie pokonujesz samochodem, a w centrum miasta, na terenie kampusu, jakiejś wydzielonej strefy, poruszasz się monocyklem.

Ilustracja nie zdradza oczywiście zbyt wiele i nie wiemy jak w praktyce miałby wyglądać wynalazek Forda. Czy ma być alternatywą dla samosterujących się samochodów , społecznościowych taksówek Uber (które docelowo też mają prowadzić roboty, nie ludzie). Czy jest odpowiedzią na trend zastępowania silnika spalinowego elektrycznym? Bardzo jesteśmy tej nowości ciekawi. Wygląda naprawdę intrygująco.

Podoba się wam pomysł poruszania się na monocyklu? Zobaczcie poniższy film i dajcie nam znać co o tym sądzicie.

 
Więcej o: