Sztuczna inteligencja pobiła rekord w grze Google. Naucz się czegoś od niej

Brazylijski specjalista od sztucznej inteligencji stworzył program, który sam uczy się grać w grę "Dinousaur" Google. Kiedy obejrzycie poniższe nagranie stwierdzicie, że od sztucznego umysłu można się jednak czegoś nauczyć.

"Dinosaur" to gra stworzona przez Google, na którą trafiamy za każdym razem, gdy nasza przeglądarka traci połączenie z internetem. Funkcja pojawiła się w zeszłym roku - komunikat informujący o problemach z połączeniem z siecią "ożył". Wystarczy uderzyć w spację, by zmienić go w grę. Naszym zadaniem jest przeskakiwanie kaktusów.

Zobacz też: Dziwaczne obrazy namalowane przez sztuczną inteligencję

Ivan Seidel, brazylijski specjalista od sztucznej inteligencji, postanowił stworzyć kod, który samodzielnie nauczy się osiągać jak najwyższy rezultat w zręcznościowej rozgrywce Google. Sztuczna inteligencja, stworzona w oparciu o sieć neuronową i algorytm genetyczny, samodzielnie opracowała metodę zdobycia jak najlepszego wyniku.

Sztuczna inteligencja uczy się grać w grę GoogleSztuczna inteligencja uczy się grać w grę Google Fot. Ivan Seidel/ Google/ YouTube Fot. Ivan Seidel/ Google/ YouTube

Eksperyment jest całkiem ciekawy, może nas nawet czegoś nauczyć - zapewne niewiele osób dotarło do poziomu, w którym oprócz kaktusów pojawiają się też pterodaktyle. Aby uniknąć zderzenia z nimi trzeba poruszać się w pozycji pochylonej, a prostować tuż przed skokiem.

A jaki jest wasz rekord w grę Google?

 
Zobacz wideo
Więcej o: