Apple będzie produkować samochody? Zarejestrował aż trzy autodomeny

Apple po raz kolejny potwierdził, że chce związać się z branżą motoryzacyjną. Gigant z Cupertino zarejestrował aż trzy "samochodowe" domeny.

"Apple.car", "Apple.cars" i "Apple.auto" to trzy nowe domeny internetowe zarejestrowane, jak zauważa MacRumors, przez twórcę iPhone'a . To kolejny dowód na to, że gigant z Cupertino chce związać się z branżą motoryzacyjną.

Przeczytaj też : Wszystkie innowacje wydawały się zbędne

Dziś stanowczo zbyt wcześnie, by przesądzać jak głęboka będzie to integracja. Wcześniejsze doniesienia sugerują, że Apple może zdecydować się na produkowanie własnych autonomicznych pojazdów. Bardziej realistyczne wydaje się jednak zaprezentowanie produktów IoT czyli stworzenie z samochodu kolejnego ogniwa w ekosystemie urządzeń Apple. Dowodem na to jest zeszłoroczna premiera CarPlay .

Nie byłoby to zaskoczeniem dlatego, że Microsoft zaprezentował podczas mijających targów CES 2016 partnerski program z twórcami systemów samochodowych. Mają one umożliwiać korzystanie z pakietu Office 365 w samochodzie. Skoro Microsoft chce, by interakcja odbywała się z pomocą wirtualnej asystentki Cortana, Apple może planować podobną funkcję powiązaną z Siri.

Domena Apple.car może więc służyć w odległej przyszłości do sprzedaży samochodów Apple, a w nieco bliższej perspektywie do oferowania gadżetów związanych z motoryzacją.

Apple szuka nowego pola do rozwoju i inwestycji. A ponieważ nad "samochodowym przełomem" pracują najwięksi konkurenci nie chce dać się zaskoczyć. Możemy być niemal pewni, że Apple zaprezentuje produkty i usługi powiązane z branżą motoryzacyjną. Czas pokaże jakie.

Więcej o: