Dziś ostatni dzień życia tych wersji popularnej przeglądarki

Microsoft dziś po raz ostatni wypuścił aktualizację dla Internet Explorera w wersji 8, 9 i 10. Użytkownicy powinni przesiąść się na IE11 lub Edge.

Internet Explorer 11 został właśnie ostatnią wspieraną przez Microsoft wersją przeglądarki. Gigant z Redmond wydał dziś ostatnią łatkę dla IE w wersjach 8, 9 i 10. Użytkownicy korzystający z tych aplikacji zobaczą komunikat informujący o tym, iż cykl życiowy produktu właśnie dobiegł końca.

Niewspierane wersje Explorera oczywiście nadal będą działać, użytkownicy stają się jednak podatni na taki cyberprzestępców wykorzystujących luki w przestarzałych przeglądarkach.

Przeczytaj też: Chwila nieuwagi i budzisz się z Windows 10

Według Computer World, cytowanego przez Wired , Internet Explorer jest wykorzystywany przez 340 mln użytkowników, z czego połowa korzysta z przestarzałych wersji.

Koniec wsparcia dla IE może być kolejnym elementem presji na konsumentów, by zaktualizowali swe systemy do Windows 10. W najnowszej wersji systemu operacyjnego, oprócz Internet Explorera 11, znajdziemy też nową przeglądarkę o nazwie Edge. Niestety dla Microsoftu wiele statystyk wskazuje, że udział nowej aplikacji w rynku przeglądarek spada. I to zarówno w USA jak i na całym świecie.

Microsoft jak na razie nie potrafi wykorzystać szansy jakie daje mu "nowe otwarcie", chociaż Chrome daje mu do tego okazję . Edge nie staje się drugim Chrome. Zapewnienia, że nowa przeglądarka jest idealnie dostosowana do potrzeb internautów niestety na niewiele się zdają. W czym tkwi problem? Dlaczego użytkownicy nie przechodzą masowo na Edge? Prosimy o wasze opinie.

Zobacz wideo
Więcej o: