Bill Gates i Steve Jobs otrzymają swój musical na Broadwayu

To nie żart. Dwaj odwieczni rywale, którzy wspólnie tworzyli historię Doliny Krzemowej, będą głównymi bohaterami komedii muzycznej ?Nerds?, która pod koniec kwietnia zadebiutuje na deskach Longacre Theatre w Nowym Jorku.

Kilka miesięcy temu w kinach zadebiutował film "Steve Jobs", opowiadający o życiu i dokonaniach legendarnego twórcy Apple. Okazuje się, że ostatnimi czasy sztuka wyjątkowo upodobała sobie sylwetkę Jobsa. Już wkrótce - wraz z innym guru Doliny Krzemowej Billem Gatesem - będzie on głównym bohaterem broadwayowskiego muscialu "NERDS" (ang. KUJONY - red.)

Czytaj też: Tak Bill Gates wyobrażał sobie przyszłość w 1999 roku. Skąd on to wiedział?

"Zanim Bill Gates i Steve Jobs stali się niekwestionowanymi tytanami technologii, byli po prostu KUJONAMI. Dołącz do ulubionych garażowych wynalazców w niezwykłej muzycznej przygodzie od ery dyskietki do fenomenu iPhone oraz do rywalizacji, które zrewolucjonizowała współczesną kulturę" - czytamy w ekspresyjnej zapowiedzi spektaklu .

Twórcy musicalu podkreślają, że - jak na dzieło opowiadające o gigantach technologii przystało - będzie on naszpikowany futurystycznymi rozwiązaniami scenicznymi. Na scenie pojawią się hologramy, a widzowie otrzymają dostęp do aplikacji mobilnej, która pozwoli im wchodzić w interakcje z aktorami. Każdego wieczoru. publiczność otrzyma również możliwość wyboru jednego z alternatywnych zakończeń spektaklu.

 

Przesłuchania do musicalu "NERDS" jeszcze się nie rozpoczęły. Wiemy natomiast, że za scenariusz odpowiadać mają Jordan Allen-Dutton oraz Erik Weiner, muzykę skomponuje Hal Goldberg, a reżyserem spektaklu będzie Casey Hushion.

Producent muscialu Carl Levin podkreśla, że prace na "NERDS" znajdują się już na końcowym etapie. Spektakl zadebiutuje na deskach Longacre Theatre 21 kwietnia br.

Więcej o: