Aplikacje na Androida zainstalujesz bezpośrednio z wyników wyszukiwania

Google wprowadza nową funkcję. Użytkownicy smartfonów mogą instalować aplikacje bezpośrednio z wyników wyszukiwania. By znaleźć i pobrać nowy program lub grę nie trzeba już będzie korzystać ze sklepu Play.

Google upraszcza sposób instalowania aplikacji na smartfonach z Androidem. Do tej pory najwygodniej było skorzystać ze sklepu Play - po odnalezieniu wybranej aplikacji wystarczyło kliknąć przycisk "Zainstaluj". Wkrótce nie będziemy musieli wchodzić do sklepu z aplikacjami.

Przeczytaj też: Uważaj na takie smartfony z Allegro

Google wprowadza nową funkcję, która w tej chwili nowa działa w aplikacji Google na smartfonach z Androidem. Kiedy wpiszemy w niej np. "Tubio" zobaczymy pole wyświetlające nazwę aplikacji wraz z ikoną, jej ocenę i krótki opis. Według Android Police wybranie przycisku "Zainstaluj" ma taki sam skutek jak wybranie go w sklepie Play - system pyta tylko o akceptację i przechodzi do procesu instalacji. Jej postęp również widzimy z poziomu aplikacji Google - obracające się kółeczko zmienia się po chwili w ikonkę "Otwórz".

Fot. Google/ Fotomontaż R. Kędzierski

Nie chodzi więc o link kierujący nas do sklepu - w ten sposób nadal instalowanie aplikacji działa  z poziomu przeglądarki Chrome, która pozwala jedynie je wyszukać.

Nie wiadomo kiedy nowa funkcja stanie się dostępna dla wszystkich i czy trafi również do przeglądarki Chrome. Byłoby to znacznie sensowniejsze, bo większość użytkowników właśnie tam wyszukuje informacji, mało osób korzysta z aplikacji Google na smarfonie.

Podczas prób przeprowadzanych przez nas musieliśmy drugi raz kliknąć "Zainstaluj", ale nie byliśmy już przekierowywani do Google Play.

Pomysł Google jest dobrym rozwiązaniem, bo często przecież wiemy jaką aplikację chcemy zainstalować. Miejmy nadzieję, że nowa funkcja stanie się wkrótce w pełni dostępna.

9 aplikacji, które musisz zainstalować

Materiały Prasowe/Marta Kondrusik

Więcej o: