Google Chrome - nowy algorytm przyśpieszy przeglądarkę

Już wkrótce Chrome będzie ładować strony internetowe szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko, dzięki nowemu algorytmowi o wdzięcznej nazwie ?Brotli?.

Jeśli narzekacie na wolno działającą przeglądarkę Google Chrome, a mimo to wciąż pozostajecie wierni produktowi Google, to mamy dla was dobrą wiadomość.  Jeden z inżynierów Google Ilya Grigorik, poinformował na swoim profilu w serwisie G+, że już wkrótce firma z Mountain View zaimplementuje do Chrome nowy algorytm kompresji danych - Brotli.

Czytaj też: Apple w tarapatach? Klienci wolą kupować starsze iPhone'y

Dzięki Brotli, kompresja przetwarzanych przez przeglądarkę danych, ma być większa nawet o 26 procent, co znacząco poprawi szybkość wczytywania stron internetowych.

Nowy algorytm z pewnością przypadnie również do gustu użytkownikom urządzeń mobilnych. Google zapewnia, że Brotli pozwoli zaoszczędzić energię baterii naszego smartfona lub tabletu w czasie korzystania z przeglądarki.

Nowy algorytm  został zapowiedziany przez Google jeszcze we wrześniu 2015 roku. Wszystko wskazuje na to, że stabilna wersja przeglądarki z Brotli będzie gotowa mniej więcej w połowie tego roku.  Algorytm pojawi się zarówno w webowej, jak i mobilnej wersji Chrome.

Co ciekawe, Google liczy na to, że nowy algorytm zostanie zaimplementowany również przez inne przeglądarki . Z doniesień serwisu "The Verge" wynika, że z takiej możliwości chcą skorzystać m.in. twórcy Firefoksa.

Więcej o: