Nikon pogratulował mu idealnego zdjęcia. Internauci odkryli prawdę

Nikon Singapore pogratulował internaucie idealnego zdjęcia, na którym widać samolot przelatujący ponad budynkiem widziany poprzez metalową drabinę. Szybko okazało się jednak, że coś jest nie tak.

Nikon na całym świecie organizuje konkursy dla swoich klientów zachęcając, by przesyłali zdjęcia zrobione aparatami tej marki. Oddział firmy z Singapuru również opublikował na Facebooku jedna z takich zdjęć. Widzicie je powyżej. Czym zasłużyło na wyróżnienie? Wyjątkowymi okolicznościami powstania.

"Yu Wei podczas spaceru przez Chinatown z przyjaciółmi przypadkiem natrafił na kilka drabin, które pozwoliły uzyskać ciekawą perspektywę. Chociaż zupełnie się tego nie spodziewał udało mu się uchwycić przelatujący samolot."

- wyjaśnił Nikon informując jednocześnie, że autor zdjęcia otrzymuje nagrodę: firmową walizkę na kółkach.

Zobacz też: Jak robić idealne zdjęcia w podróży

Internautom historia wydała się jednak zbyt piękna, by była prawdziwa. Wyróżnione zdjęcie zostało przebadane w Photoshopie. Prosta manipulacja poziomami pozwoliła zobaczyć oczywistą mistyfikację - sylwetka samolotu została po prostu wklejona do oryginalnego zdjęcia.

Fot. za http://mothership.sg/ Nikon Singapure/ Facebook

Użytkownicy Facebooka nie szczędzili pod adresem autora zdjęcia złośliwych komentarzy, wśród najcenniejszych znalazło się pytanie "Jak długo czekałeś na ten samolot".

Wpadka Nikona stała się też pretekstem do publikacji podobnych "oryginalnych zdjęć". Możecie je zobaczyć w naszej galerii.

embed

Cóż, administratora fanpage'a można jeszcze próbować nabrać. Internautów? Nigdy!

[ za  mothership.sg ]

Więcej o: