Nie uwierzysz po co holenderskiej policji orły

Nowoczesna technologia nie ma szans w starciu z naturą. Zobaczcie sami.
 

Holenderska policja postanowiła zastosować radykalny sposób walki z... dronami. Do ich "pacyfikowania" zamierza wykorzystywać orły, które przechodzą właśnie specjalny trening.

Przeczytaj też: Wstrząsający raport. Drony zabijały ludzi?

Jak widać na poniższym nagraniu ptaki bez najmniejszego problemu radzą sobie ze schwytaniem niewielkiego drona. Warto zwrócić uwagę na kadr, na którym widać orła siedzącego na ręce opiekuna - drapieżnik jest na tyle potężny, że bez większego wysiłku poradzi sobie nie tylko z przejęciem drona, ale i z jego zniszczeniem.

Przedstawiciel holenderskiej policji wyjaśnił w rozmowie z Dutch News , że drony nie są uznawane za zagrożenie samo w sobie, ale, jak każde narzędzie, mogą być użyte przeciwko drugiemu człowiekowi. Policja musi mieć wypracowane metody reagowania w takich sytuacjach.

Nie tylko holenderska policja próbuje przygotować się na zagrożenie, jakie mogą stanowić drony. Japończycy chcą je wyłapywać... większymi dronami wyposażonymi w specjalne siatki, Amerykanie wymyślili "radiowe strzelby" , które mają wścibskie pojazdy "ogłuszyć".

Zobacz wideo
Więcej o: