Pożegnanie w pięknym stylu: wyciekły zdjęcia ostatniej Lumii 650

Do internetu wyciekły zdjęcia potwierdzające wygląd Lumii 650 - ostatniego smartfonu z całkiem udanej serii. Pożegnanie w pięknym stylu, ale czy warte swojej ceny?

Microsoft, z wciąż nieoficjalnych informacji, zamierza wkrótce porzucić serię Lumia. Ostatnim smartfonem sygnowanym tą marką ma być Lumia 650. Dzięki kilku przeciekom wiedzieliśmy o niej prawie wszystko. Dziś, dzięki zbyt wcześnie ujawnionej informacji prasowej, do której dotarł niemiecki portal Winfuture.de , wiemy też jak smarfon będzie wyglądać.

Już wcześniej mówiło się, że będzie to najpiękniejsza z Lumii - przypuszczenia te zdają się potwierdzać. Aluminiowa ramka widoczna na wizualizacji poniżej sprawia, że smartfon nabiera klasy. Do tej pory smartfonowi ze średniej półki wystarczył plastik. Rynek się jednak zmienił  - to co kiedyś zarezerwowane było dla droższych modeli pojawia się w tych tańszych.

Przeczytaj też: Dlaczego Windows Phone poniósł porażkę?

Piękna, ale czy nie za droga?

Lumia 650, według nieoficjalnych doniesień, będzie smartfonem ze średniej półki. Specyfikacja urządzenia będzie najpewniej wyglądać następująco:

  • Ekran: 5 cali (1280x720 pikseli)
  • Procesor: Snapdragon 210 MSM8909 (cztery rdzenie
  • RAM: 1GB
  • Pamięć: 8GB + slot na karty SD
  • Aparaty: 8Mpix/5Mpix
  • Akumulator: 2000mAh
  • Układy: LTE, Bluetooth, WiFi

Całością będzie sterować Windows 10 w wersji mobilnej.

 

Według doniesień Phone Arena Lumia 650 ma kosztować w Polsce 800-900 złotych . Obawiam się, że w tym przedziale cenowym udałoby się znaleźć coś ciekawego - chociażby Huawei P8 Lite , model niemal roczny, który oferuje podobny ekran ale ośmiordzeniowy procesor, 2GB pamięci RAM, 16GB na dane i lepszy aparat.

Obawiam się, że Lumia 650 nie będzie przełomem, który pozwoli Microsoftowi wyrwać się z poziomu 2-3% udziału w rynku smartfonu. Być może gigant Redmond jeszcze nas zaskoczy i pokaże Surface Phone. Obawiam się jednak, że czego by nie pokazał trudno mu będzie po tylu przespanych latach zagrozić pozycji Androida i iOS. Szkoda. Dlaczego Microsoft przedłuża odkłada premierę ostatecznej odsłony Windows 10 w wersji mobilnej? Trudno mi to zrozumieć.

Lumia 650 zostanie najprawdopodobniej zaprezentowana w połowie miesiąca. Więcej ekscytujących nowości czeka na nas podczas targów Mobile World Congress, które odbędą się pod koniec miesiąca. Będziemy na miejscu.

Zobacz wideo
Więcej o: