Do mediów przedostały się informacje, które zdradzają plany Samsunga. Dziennikarzom TechRadar udało się potwierdzić, że na brytyjski rynek nie trafi Galaxy S7 Edge Plus. Wszystko wskazuje na to, że zamiast niego dostępny będzie Galaxy Note 6.
Samsung najprawdopodobniej chce uniknąć walki pomiędzy zbliżonymi do siebie flagowcami. Podobną taktykę zastosował w zeszłym roku, kiedy dostępny był Galaxy S6 Edge Plus, a Note 5 można było jedynie sprowadzić z zagranicy.
Według Digital Trends koreański gigant zaprezentuje podczas targów Mobile World Congress aż cztery warianty S7. Będą to: Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7 Edge Plus i Galaxy S7 Plus.
Dlaczego pozbawienie nas Galaxy S7 Edge Plus może mieć znaczenie? Nie jest do końca jasne, który ze smartfonów Samsunga będzie miał mocniejszą specyfikację i lepiej dopracowane funkcje. W zeszłym roku różnica pomiędzy S6 Edge Plus a Note 5 ograniczała się w zasadzie do ekranu, który w przypadku pierwszego modelu jest zagięty. Drugi z modeli jest natomiast wyposażony w rysik.