Instagram wprowadził obsługę wielu kont. Jak z tego korzystać?

Od dziś użytkownicy Instagrama mogą używać wielu kont na raz. Wyjaśniamy dlaczego ta zmiana jest dobra.

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów pozwalających na dzielenie się zdjęciami. Aplikacja do tej pory pozwalała na korzystanie tylko z jednego konta - wszystko, co wrzucaliśmy do sieci, było wrzucane do jednego worka.

Przeczytaj też: Zupełnie nowy sposób na przeglądanie zdjęć na Instagramie

Użytkownicy serwisu jednak dojrzewają, specjalizują się, potrzebne są więc nowe rozwiązania. Dlatego też Instagram wyszedł na przeciw potrzebom użytkowników i biznesu i  wprowadził właśnie możliwość używania kilku kont . Wystarczy dodać kolejne konto i przełączać się pomiędzy nimi używając ikony u góry ekranu (tak jak zaznaczyliśmy to na zdjęciu powyżej).

To jedno z lepszych posunięć tego serwisu. Dlaczego? Przede wszystkim Instagram przekształca się w YouTube'a dla zdjęć. Jeden użytkownik będzie mógł tworzyć wiele "kanałów" fotograficznych, tożsamości. To dobrze, bo teraz zdjęcia prywatne mieszają się ze zdjęciami służbowymi, próby artystycznego retuszu z fotografiami domowych pupili etc. Tworzenie nowych kont pozwoli lepiej segregować treści, tworzyć całe serie, dedykowane kolekcje.

Nowa funkcja powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników jeszcze w tym tygodniu.

 

Masz takie zdjęcia w swoim smartfonie? To cię powinno zainteresować

Screen z Instagram.com

Więcej o: