Dlaczego ci antyczni Grecy trzymają w rękach... laptopa? Wyjaśniamy [ZDJĘCIE DNIA]

W sieci krąży zdjęcie przedstawiające tajemniczą starożytną rzeźbę, na której wyraźnie widać osobę trzymającą coś, co wygląda zupełnie jak laptop. Czy to dowód na to, że Obcy odwiedzili nas tysiące lat temu? Dokładnie to sprawdziliśmy. Tak, to co widać na zdjęciu jest dziś w powszechnym użytku.

W internecie krąży bardzo tajemnicze zdjęcie. Przedstawia starożytną rzeźbę , na której wyraźnie widać osobę, która trzyma coś, co do złudzenia przypomina laptop. A druga z osób wyraźnie go otwiera (lub zamyka). Na fotografii przedstawiono "Rzeźbę nagrobną intronizowanej kobiety wraz z pomocnikiem" (naiskos), znajduje się... w USA, w J. Paul Getty Museum założonym w Malibu w roku 1974. Wśród zasobów muzeum znajdują się klasycznej obiekty starożytne pochodzące z Grecji, Rzymu i Etrurii.

Przeczytaj też: Teoria spiskowa dotycząca... WiFi

Czy rzeźba przedstawia dowód na to, że w czasach antycznych znane były współczesne rozwiązania techniczne? Czy na rzeźbie uwieczniono dowód na to, że na Ziemię przybyli kiedyś Obcy i podzielili się z nami swoją technologią? Przecież nie dość, że wyraźnie widzimy laptopa, to widoczne są w nim otwory. Czyżby miały to być porty USB, zasilania?

Jeśli tego się spodziewaliście, będziecie rozczarowani. Oto cztery dowody na to, że przedmiot powyżej nie jest laptopem.

1. Szkatułka z biżuterią. Skoro rzeźba przedstawia zupełnie realistyczną sytuację dlaczego doszukiwać się w niej czegoś "pozaziemskiego". Widzimy po prostu pomocnika podającego pudełko swojej królowej.

2. To falsyfikat lub replika. Nagrobki charakterystyczne dla okresu starożytnego noszą nazwę stela. Mają postać czworokątną, rzeźba nie przedstawia więc całości. Nie wiemy nawet czy jest to replika (co mogłoby tłumaczyć obecność dziur), czy wręcz falsyfikat.

3. To... żart . Podobny do tego, jaki widnieje na katedrze w hiszpańskiej Salamance. Astronauta, którego widzicie poniżej faktycznie widnieje na budynku, nie został tam jednak umieszczony 200 lat temu, to żart konserwatora.

Kosmita? Nie, to żartKosmita? Nie, to żart Fot. za http://absurdalium-centaurka.blog.pl/

Fot. za http://absurdalium-centaurka.blog.pl/

4. To faktycznie znane dziś nam urządzenie . Czyli... tablet. I to jeszcze ze znanym i dziś... stylusem. Chodzi oczywiście o tabliczkę z metalowym rylcem wypełnioną woskiem. Były popularne w starożytnym Rzymie i służyły niemal dokładnie do tego, do czego używamy dziś laptopów: do pisania, głównie listów.

Fot. PICASA/Wikipedia

Wydaje się więc całkiem prawdopodobne, że rzeźba widoczna powyżej jest zupełnie autentyczna i przedstawia osobę sięgającą po biżuterię lub czytającą list. Chyba, że macie lepsze wytłumaczenie.

Kolosy mórz - poznaj te najbardziej mityczne

fot. Wikimedia

[ na podstawie: Daily Mail, Forbes ]

Więcej o: