Myślisz, że to tylko zabawna aplikacja Microsoftu? Błąd

Microsoft uczy swoją sieć rozpoznawania świata. Jak? Wypuszczając różne zabawne aplikacje. Teraz będzie rozpoznawać psy.

Fetch! to serwis i aplikacja Microsoftu, która ma służyć do rozpoznawania rasy psów. A przynajmniej do tego służy oficjalnie, bo Fetch! oczywiście spróbuje rozpoznawać różne zdjęcia. Można więc wgrać zdjęcia kotów (Microsoft spróbuje im dopasować psią rasę), zdjęcia ptaków (w tym wypadku serwis będzie rozsądnie upierać się, że na zdjęciu nie ma psa). Można też wgrać własne zdjęcie i przekonać się, jaką byłbyś rasą psa. Dziwne? Tak. Zabawne? Dość. Z pewnością wciągające.

Jaka to rasa psa?Jaka to rasa psa? Fot. What-dog.net Fot. What-dog.net

Fetch! to kolejna aplikacja Microsoft Garage, która skupia się na rozpoznawaniu obrazu. A przynajmniej to jest na powierzchni. Pod nią zaś znajduje się machine learning. Im więcej zdjęć udostępnimy firmie, tym lepsze staną się jej usługi rozpoznawania obrazu. Być może pamiętacie, że do tej pory Microsoft udostępnił już usługi do:

- rozpoznawania emocji

- poszukiwania sobowtórów

- zgadywania wieku

Fetch! wciąż popełnia sporo pomyłek. Ale być może zmieni się to w miarę, jak mechanizmy Microsoftu wchłoną więcej danych.

Więcej o: