Mobile World Congress, targi, które ruszają w Barcelonie już w najbliższy poniedziałek 22 lutego, potrwają cztery dni. To najlepsza okazja, by zobaczyć najnowsze smartfony, tablety czy zegarki. I to zarówno od najbardziej liczących się na rynku producentów jak i od tych, którzy chcą dopiero zaistnieć.
Najbardziej oczekiwaną premierą tych targów jest Samsung Galaxy S7 . Już teraz wiemy o nim całkiem dużo, bo do sieci przedostała się zarówno specyfikacja urządzenia jak i jego zdjęcie. Nie zostały jednak w żaden sposób potwierdzone, dlatego liczymy na kilka niespodzianek, szczególnie, że Galaxy S7 ma być dostępny w kilku wersjach.
Bardzo ciekawie zapowiada się też LG G5 , a to głównie dlatego, że wyposażono go - według przecieków - w niezwykle innowacyjny ekran. Szczegółów nie znamy, donosy i spekulacje mówią jednak o tym, że po raz kolejny mniejszy z koreańskich gigantów zaprezentuje coś nowatorskiego. Takim zaskakującym produktem był chociażby LG Flex. Czekamy również na smartfony LG z serii X - mają być stosunkowo tanie i niezwykle wydajne.
Mobile World Congress będą też okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami innych producentów. Powinniśmy zobaczyć między innymi HTC One10, tablet Sony Xperia Z5 i Z6, następcę udanego Huawei P8, modelu który pozwolił wypłynąć chińskiej firmie na szersze, europejskie wody.
Na targach CES, które odbyły się w USA w styczniu dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty związane z rzeczywistością wirtualną. Na MWC powinniśmy zobaczyć więcej produktów dostępnych dla przeciętnego użytkownika. Spodziewamy się też nowych premier związanych z inteligentnymi dodatkami, w tym zegarkami.
To oczywiście nie wszystko, co znajdziemy na MWC. Inteligentne pralki i lodówki, wszystkowiedzące szczoteczki, samochody, które robią niemal wszystko za nas, nowe procesory, karty graficzne. Nie samym jednak sprzętem MWC żyje. Nie zabraknie twórców oprogramowania, aplikacji i gier.
Nasza redakcja będzie obecna podczas targów Mobile World Congress - będziemy je relacjonować nie tylko na łamach tego portalu. Będzie można oglądać nas na żywo na:
- Snapchacie (trzeba zeskanować duszka z grafiki)