"Lubię to" przestało niepodzielnie rządzić na Facebooku. Teraz możesz pokazać inne emocje

Zgodnie ze zapowiedziami, Facebook udostępnił użytkownikom nowe przyciski, które pozwalają wyrażać inne emocje od słynnego "Lubię to!".

"Kocham to", "Haha",  "Yay", "Wow", "Smutny" oraz "Wkurzony" - oto "Reactions".

Facebook ReactionsFacebook Reactions FB Dotychczas emocje związane z wpisem innych użytkowników mogliśmy wyrazić jedynie klikając w przycisk "Lubię to!" lub komentując wpis. Wielu użytkowników Facebooka narzekało, że to znaczne ograniczenie. W końcu w serwisie dzielimy się często treściami, które wywołują w nas gniew, smutek, zadziwienie, albo po prostu wielką radość.

Mark Zuckerberg posłuchał użytkowników i postanowił wprowadzić do serwisu zestaw ikonek określających poszczególne emocje. Twórca Facebooka podkreśla, że prace nad tym rozwiązaniem trwały ponad rok. Nie chodziło jedynie o samo wdrożenie przycisków, ale o precyzyjne określenie, jakie emocje mają wyrażać. Nowe ikonki musiały być uniwersalne i zrozumiałe wszędzie - bez względu na kraj i kulturę. Czy takie rzeczywiście są? Oceńcie sami.

FacebookFacebook Facebook

W jaki sposób możemy skorzystać z nowych ikonek? W przeglądarkowej wersji Facebooka wystarczy najechać kursorem myszki na przycisk "Lubię to". Wówczas, tuż nad nim pojawi się zestaw sześciu ikon, z których możemy wybrać tą właściwą. W przypadku aplikacji mobilnej należy natomiast przycisnąć przycisk "Lubię to!"i poczekać aż menu ikonek pojawi się na ekranie.

Czytaj też: Przekręty na Facebook są coraz bardziej nachalne

Warto dodać, że nie wszyscy użytkownicy Facebooka już teraz mogą korzystać z nowej funkcji. Facebook wprowadza ją etapami. Dlatego, jeśli nowe ikonki jeszcze się u was nie pojawiły, to musicie uzbroić się w cierpliwość.

Więcej o: