Messenger może teraz wysyłać i odbierać SMSy

SMS może nareszcie odejść w zapomnienie. Dzięki integracji z Messengerem.

W najnowszej wersji Messengera, która trafi do użytkowników w najbliższym czasie, znajdzie się przełomowa funkcja. Aplikacja, zgodnie z wcześniejszymi s pekulacjami , umożliwi wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS.

Przeczytaj też: Lubię to? To już historia. Facebook wprowadza nowe ikonki!

Fot. Robert Kędzierski

Oznacza to, że nie będziemy już musieli przełączać się pomiędzy Messengerem a aplikacją Wiadomości w smartfonie. Wciąż przecież zdarza się, że część osób prowadzi komunikację zarówno za pomocą starego dobrego SMS, jak i Messengera.

Ważne jest to, że nowa funkcja nie jest włączona domyślnie - ci którzy chcą, by komunikacja obywała się tak, jak do tej pory mogą zostawić funkcję SMS wyłączoną. Ci, którym pomysł Facebooka się podoba zyskują możliwość odbierania i wysyłania SMS, a także MMS.

Dla mnie nowa funkcja Messengera oznacza, że SMS może w końcu w zasadzie odejść w zapomnienie. Kanał przesyłania informacji staje się nieistotny - liczy się to, że wszystko jest w jednym miejscu. Warto przypomnieć, że właśnie możliwość integracji różnego rodzaju źródeł wiadomości jest jedną z nielicznych zalet Windows Phone.

O nowej dostępności nowej funkcji Messengera przeczytaliśmy na portalu Antyweb.pl

Więcej o: