Kosmiczny dysk SSD Samsunga wkrótce w sprzedaży. Za jedyne... 5 tys. dolarów

W ubiegłym roku koreański gigant zaprezentował dysk SSD o rekordowej pojemności 16TB. Okazuje się, że urządzenie to już wkrótce pojawi się w sprzedaży. Cena zwala z nóg.

2,5-calowy dysk SSD, który jest flagowym przedstawicielem nowej serii PM1633a, został zaprezentowany w sierpniu 2015 roku na targach Flash Memory Summit. Urządzenie dysponuje pojemnością 15,36TB i opiera się na interfejsie Serial Attached SCSI (SAS) 12Gb/s.

Czytaj też: Korzystasz z bezprzewodowej myszki lub klawiatury?

Samsung nie ukrywa, że dysk jest skierowany przede wszystkim do klientów biznesowych. Świadczy o tym również cena urządzenia, za które przyjdzie nam zapłacić ok. 5 tysięcy dolarów.

Nie jest również tajemnicą, że dla koreańskiego giganta dysk SSD o pojemności 16TB to bardziej zagrywka marketingowa aniżeli produkt, który ma stać się rynkowym hitem (nie stanie się nim na pewno). Samsung od zawsze lubił kłaść nacisk na bycie pierwszym, najlepszym i najszybszym. „Największy i najpotężniejszy dysk SSD na rynku”. Brzmi nieźle, prawda?

16TB dysk Samsunga nie jest oczywiście jedynym przedstawicielem serii PM1633a. W ofercie koreańskiej firmy znajdziemy również urządzenia o mniejszej pojemności (7,68TB, 3,84TB, 1,92TB, 960GB i 480GB) i w zdecydowanie bardziej znośnych cenach.

Źródło: Samsung

Więcej o: