Google testuje rewolucyjną metodę płatności. Wystarczy... uśmiech?

Google chce od lat uprościć sposób, w jaki dokonujemy płatności. Okazuje się, że proces płacenia może być jeszcze łatwiejszy i szybszy.

Google rozpoczął w jednym z amerykańskich miast test nowej usługi . Sprawia ona, że w określonych sytuacjach, na początku w restauracjach, proces płacenia za usługi i produkty może być niezwykle szybki i prosty. Wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację Hands Free i zarejestrować się w systemie używając własnej karty.

Przeczytaj też: Ile wie o tobie Google? Będziesz zaskoczony!

Później, przy kasie, należy powiedzieć: "Płacę z Google". Nie musimy sięgać po kartę ani po telefon - ważne, by mieć go przy sobie, np. w torbie. Aplikacja Hands Free połączy się z kasą za pomocą Bluetootha, kasjer zobaczy nasze zdjęcie i... to w zasadzie wszystko. Wystarczy więc, nie zmieniać diametralnie wyglądu od czasu zapisania się do usługi i... szeroko się uśmiechnąć. Kasjer poprosi jedynie o inicjały i zrealizuje płatność.

Nowa usługa Google jest dowodem na to, smartfony będą coraz bardziej ułatwiać nam codzienne czynności. Ciekawe co będzie następnym krokiem: rozpoznawanie twarzy przez automatyczną kasę? Zaufalibyście takiemu systemowi?

 
Więcej o: