Korzystasz z bankomatu? Policja wciąż przed tym ostrzega, ale tego raczej nie zauważysz

Media ostrzegają co jakiś czas: korzystając z bankomatu należy upewnić się, czy nie zamontowano w nich podejrzanych urządzeń. Przestępcy z Brazylii przebili jednak wszystko, co do tej pory widzieliśmy...

Dzięki "innowacji" przestępców z Brazylii pojęcie "nakładka na bankomat" zyskuje zupełne nowe znaczenie. Do tej pory bowiem mając na myśli skimmer, czyli narzędzie przechwytujące część danych zapisanych na karcie, mieliśmy na myśli urządzenie nakładane w miejscu, w którym wsuwamy do bankomatu kartę.

Na LiveLeak znalazło się nagranie które potwierdza, że przestępcy idą na całość -widać, że "nakładka" to w zasadzie pół bankomatu - łącznie z... ekranem. 

Przestępcy posługujący się tam spreparowanym bankomatem mogą nawet wyświetlać nam fałszywe komunikaty dotyczące transakcji. W przypadku tego oszustwa naprawdę bardzo trudno domyślić się, że mamy do czynienia z nakładką. 

Więcej o:
Komentarze (27)
Korzystasz z bankomatu? Policja wciąż przed tym ostrzega, ale tego raczej nie zauważysz
Zaloguj się
 • lukki69

  Oceniono 36 razy 28

  To chyba banki powinna ostrzegać ,że muszą pokrywać straty wywołane przez oszustów w swoich bankomatach.....powinny być ustawowe rekompensaty dla oszukanych od danego banku...a któregoś pięknego dnia i tak wszystkie zablokuje skarb państwa....buhahahahaha

 • Oceniono 28 razy 24

  Bo bankomat to powinna być po ściana a otworem na kartę i dotykowym ekranem bez żadnych dziwnych zakamarków, klawiatur itp. Nie dało by się do nic zamontować nie co nie byłoby widoczne na pierwszy rzut oka.

  Dzisiaj bankomaty szczególnie te wolnostojące Euronetu to wyglądają jak składane w garażu. Zorientowanie się czy ktoś tam czegoś nie przyczepił jest praktycznie niemożliwe.

 • ehtarr

  Oceniono 18 razy 14

  Mamy XXI wiek, a filmik wygląda jakby był kręcony kamerą na korbkę w latach '20 XX wieku. W necie roi się od takich fejków.

 • bbastek13

  Oceniono 6 razy 6

  e tam, w RPA podsatwiają całe lewe bankomaty

 • cucurucu

  Oceniono 7 razy 5

  Nie wiem jak w Brazylii ale w Peru przy takim bankomacie stoi facet z giwera...i tu bankomaty traca sens bo mialy zastapic obsluge personalna a okazuje sie , ze ATM wymaga dodatkowego personelu...wiec gdzie sens? Ciekawe kiedy w Polsce bankomat bedzie wymagal uzbrojonej ochrony? Jestesmy na dobrej drodze.

 • onduma

  Oceniono 6 razy 4

  Tylko, ze w Brazylii niezmiernie rzadko bankomaty sa tak na otwartym powietrzu. przewaznie sa w pomieszczenich i bardzo czesto z ochroniarzem w pomieszczeniu

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 0

  my na zadupiu swiata nie bierzemy forsy z bankomatu, ale z automatycznej kasy w supermarketach. To sie cash-out nazywa. W dodatku nie wlicza sie do limitu transakcji. Tylko trzeba placic karta debetowa/konto oszczednosciowe, bo z karty kredytowej sa oplaty i to wysokie.

 • pawel.lewski

  Oceniono 3 razy -1

  Jeżeli już muszę skorzystać z bankomatu to tylko w banku, tych jest wokół od cholery.

 • blady.felix

  Oceniono 25 razy -5

  Ja wypłacam przez BLIK-a i żadne nakładki mi nie straszne. Jeżeli bankomat nie połączy się z systemem transakcyjnym to najwyżej nie wypłacę gotówki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX