Tim Cook, Elon Musk i Larry Page mieli uczestniczyć w tajnym spotkaniu. Cel? "Nie wpuścić Trumpa do Białego Domu"

Z doniesień dziennika „The Huffington Post” wynika, że najważniejsze postacie świata technologii uczestniczyły w „tajnym” spotkaniu, którego celem miało być znalezienie sposobu na niedopuszczenie Donalda Trumpa do otrzymania nominacji Partii Republikańskiej w zbliżających się wyborach prezydenckich.

Kontrowersyjny miliarder i biznesmen Donald Trump nie cieszy się zbyt wielką popularnością wśród amerykańskich elit. Główny pretendent do otrzymania nominacji Partii Republikańskiej w zbliżających się wyborach prezydenckich, uznawany jest powszechnie za kandydata „antysystemowego”, a jego dość wyraziste poglądy przysparzają mu tyleż zwolenników co wrogów.

Czytaj też: Apple stworzyło kartel wraz z wydawcami.

Spisek przeciwko Trumpowi?

Do tej drugiej grupy mają należeć również najważniejsze postacie świata biznesu i nowych technologii. Z informacji „The Huffington Post” wynika, że na prywatnej wyspie u wybrzeży Georgii doszło do tajnego spotkania, w którym udział wzięli m.in. Tim Cook (Apple), Elon Musk (Tesla i SpaceX), Larry Page (Google) oraz Sean Parker (Napster). Co równie interesujące, w rozmowach uczestniczyli politycy Partii Republikańskiej, a wśród nich lider senackiej większości Mitch McConnel oraz były doradca prezydenta Karl Rove.

Oficjalnie, spotkanie odbywało się w ramach dorocznego Światowego Forum organizowanego przez American Enterprise Institute. Anonimowe źródła, na które powołuje się „Huffington Post”, donoszą jednak, że toczące się dyskusje dotyczyły bardziej aktualnej sytuacji politycznej aniżeli kwestii związanych z biznesem i technologiami. Głównym „bohaterem” rozmów miał być wspomniany Donald Trump. Uczestnicy spotkania mieli zastanawiać się nad tym, jak doszło do tego, że tak kontrowersyjna postać znajduje się o krok od otrzymania nominacji prezydenckiej.

Nie wiemy jednak, do jakich konkluzji doszli uczestnicy „tajnego” spotkania, i czy znaleźli oni sposób na powstrzymanie polityka, który już za kilka miesięcy może na stałe zagościć w Białym Domu.

Apple walczy z FBI

„Było to spotkanie prywatne, dlatego nie będziemy udzielać komentarzy na temat jego przebiegu i uczestników” – powiedziała Judy Stercker, rzecznik prasowy AEI w rozmowie z „The Hufington Post”.

Zdaniem dziennika, w czasie spotkania doszło również do ożywionej dyskusji pomiędzy Timem Cookiem i liderami Partii Republikańskiej w sprawie toczącej się batalii sądowej pomiędzy Apple i FBI. Przypomnijmy, że amerykańskie Federalne Biuro Śledcze domaga się od firmy z Cupertino pomocy przy odszyfrowaniu danych z iPhone’a należącego do sprawcy zamachu w San Bernardino.

Źródło: The Huffington Post

Więcej o:
Komentarze (67)
Tim Cook, Elon Musk i Larry Page mieli uczestniczyć w tajnym spotkaniu. Cel? "Nie wpuścić Trumpa do Białego Domu"
Zaloguj się
 • christoph_de

  Oceniono 124 razy 68

  Trump to kompletnie nie mój świat, ale jeśli największe firmy chcą decydować kogo dana partia ma wystawić jako kandydata i mają gdzieś jak zagłosowali ludzie w prawyborach to czy to jest jeszcze demokracja? Podejrzewam, że tego typu informacje o tajnych spotkaniach jeszcze pomogą Trumpowi....

 • japka_putina

  Oceniono 49 razy 45

  Biorąc pod uwagę niewyparzoną gębę, grubą skórę i pozycję antysystemowca, to spotkanie może być dla Trumpa na wagę zwycięstwa.

 • ziomekp.1

  Oceniono 44 razy 26

  Rządzący światem czyli bossowie wielkich korpo zaprosili do siebie swoich chłopów pańszczyżnianych czyli polityków aby pogrozić im palcem (na razie), jak nie pomoże paluszek to każą polityczne barachło obatorzyć.
  Po wprowadzeniu TTIP to dopiero zacznie się jazda bez trzymanki, maski opadną całkowicie.

 • to_j_a

  Oceniono 39 razy 25

  To się nazywa demokracja. Jako że wyborcy mogą wybrać źle, to trzeba wcześniej wszystko przygotować. Po wyborach trudno jest sprawy odkręcić, chociaż zawsze można twierdzić, że taka demokracja jest niedobra, kiedy wygrywają inni i trzeba "jej bronić".

 • cholonek

  Oceniono 28 razy 20

  patrzaj, plebsie! oligarchia rządzi, a nie jakieś tam matoły, którym się wydaje, że mają prawo do demokratycznych wyborów!

 • zxc1984

  Oceniono 24 razy 18

  Spiskują przeciwko demokracji?

 • senet

  Oceniono 13 razy 13

  Artykuł w dziale technologie. Ciekawe jaką technologię zastosują aby osiągnąć cel kryminalny, lub polityczny- na jedno wychodzi

 • blue911

  Oceniono 10 razy 8

  Oligarchowie czuja strach u d........! Swietnie. 16 z gora lat poniewierania milionow zatrudnianych na smieciowych posadach (niezaleznie od wyksztalcenia!) powoli daje o sobie znac. Bankierzy: mysle,ze pora sie bac, bo czas rachunku sumienia nadchodzi. Najpierw byla Islandia, podobno teraz Szwajcaria sie za was wezmie I moze USA? Bedzie kociol. Zasluzyliscie sobie na kamieniolomy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX