Nowe Chrome: Google stawia na rozszerzenia

Nowa wersja przeglądarki Chrome ułatwi korzystanie z rozszerzeń. W jaki sposób to osiągnięto?

Nowa wersja przeglądarki Chrome (49), która jest już dostępna, wprowadza istotną zmianę dla użytkowników. Mogą oni teraz w wygodniejszy sposób korzystać z zainstalowanych rozszerzeń.

Przeczytaj też: Korzystasz z Chrome? Te rozszerzenia musisz zainstalować!

 Do tej pory, głównie ze względów bezpieczeństwa, Chrome ukrywał przed użytkownikami niektóre rozszerzenia. To wprowadzało swego rodzaju chaos, bo Google z jednej strony pozwalał instalować rozszerzenia, z drugiej nie pozwalał z nich korzystać klasyfikując jako Potentially Unwanted Programs (Potencjalnie Niechciane Aplikacje). 

W nowym Chrome, jak wyjaśnia Softpedia, obok paska z adresem pojawią się wszystkie rozszerzenia. Łatwiej będzie więc pamiętać o tym, że jednak je instalowaliśmy. Łatwiej będzie też nimi zarządzać, bo każde zyskuje teraz funkcję "Ukryj w menu Chrome". Aby go użyć należy najechać myszką na ikonkę z rozszerzeniem i poczekać sekundę. Użycie funkcji sprawi, że niechciane rozszerzenie trafi do menu rozwijanego symbolem z trzema poziomymi kreseczkami (tzw. "hamburger menu"). Funkcja działa w drugą stronę - rozszerzenia można przywrócić wybierając w menu opcję "Pokaż na pasku narzędzi". 

Zmiana w Chrome jest korzystna dla użytkowników, bo pozwala w wygodny sposób dostosować przeglądarkę do chwilowych potrzeb.