Microsoft pozwala przenieść dane z Evernote do OneNote

Użytkownicy aplikacji Evernote są namawiani przez Microsoft do przesiadki na OneNote. Czy można na tym skorzystać?

Evernote to jeden z pierwszych i najbardziej rozbudowanych programów do tworzenia notatek. Można wzbogacać je o różnego rodzaju multimedia, udostępniać znajomym i współpracownikom. To całkiem wygodne narzędzie, które ma wielką rzeszę fanów.

Przeczytaj też: Dostałeś zaproszenie do tej aplikacji? Nie klikaj!

Ma też konkurencję w postaci m.in. OneNote, bezpłatnej aplikacji Microsoftu. Firma postanowiła rzucić rękawicę Evernote i udostępniła narzędzie, które pozwoli użytkownikom na wygodną przesiadkę.

Rozwiązanie Microsoftu ma dwie zalety: po pierwsze umożliwia dostęp do notatek w trybie offiline, po drugie nie limituje ilości stworzonych notatek, tak jak ma to miejsce w przypadku Evernote.

Microsoft postanowił więc spróbować nieco agresywnej strategii - liczy na to, że przeciągając użytkowników na stronę OneNote przekona ich do innych usług. A tych firma ma całkiem sporo: OneDrive, pakiet Office dostępny online, Windows 10

Aplikację OneNote możecie pobrać na wszystkie platformy. Przesiadka z Evernote możliwa jest w tej chwili jedynie dla użytkowników Windows.

via TheVerge