Microsoft pozwala przenieść dane z Evernote do OneNote

Użytkownicy aplikacji Evernote są namawiani przez Microsoft do przesiadki na OneNote. Czy można na tym skorzystać?

Evernote to jeden z pierwszych i najbardziej rozbudowanych programów do tworzenia notatek. Można wzbogacać je o różnego rodzaju multimedia, udostępniać znajomym i współpracownikom. To całkiem wygodne narzędzie, które ma wielką rzeszę fanów.

Przeczytaj też: Dostałeś zaproszenie do tej aplikacji? Nie klikaj!

Ma też konkurencję w postaci m.in. OneNote, bezpłatnej aplikacji Microsoftu. Firma postanowiła rzucić rękawicę Evernote i udostępniła narzędzie, które pozwoli użytkownikom na wygodną przesiadkę.

Rozwiązanie Microsoftu ma dwie zalety: po pierwsze umożliwia dostęp do notatek w trybie offiline, po drugie nie limituje ilości stworzonych notatek, tak jak ma to miejsce w przypadku Evernote.

Microsoft postanowił więc spróbować nieco agresywnej strategii - liczy na to, że przeciągając użytkowników na stronę OneNote przekona ich do innych usług. A tych firma ma całkiem sporo: OneDrive, pakiet Office dostępny online, Windows 10. 

Aplikację OneNote możecie pobrać na wszystkie platformy. Przesiadka z Evernote możliwa jest w tej chwili jedynie dla użytkowników Windows.

via TheVerge

Komentarze (13)
Microsoft pozwala przenieść dane z Evernote do OneNote
Zaloguj się
 • wolny.kan.gur

  Oceniono 23 razy 13

  OneNote jest bardzo dobre - ja mimo że już od lat 90-tych byłem wielkim krytykiem Microsoftu za chłam jaki produkowali i za chore standardy jakie wprowadzali do globalnej technologii, w ostatnich latach jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem usług i produktów jakie oferują.

 • ncc74656

  Oceniono 10 razy 6

  OneNote jest super, moim zdaniem najlepszym notatnikiem na windows. Jedyny minus to że nie działa na linuxie. Wersja web nie jest alternatywą, dlatego dyskwalifikacja.

 • karburator_1

  Oceniono 9 razy 5

  Od dawna korzystam z OneNote. Zrobię notatkę na pececie, mam do niej dostęp na laptopie i na telefonie. Poza tym przeglądarka Edge pozwala robić notatki bezpośrednio na stronach internetowych i zapisywać całość do OneNote. Z tym, że Edge ma bardzo poważny minus - brak obsługi rozszerzeń.

 • janasm

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystko cacy tylko jak w Onedrive ilosc plików i folderów jest większa niz 5k to nie mozna importować. Microsoft powinien zniesc te smieszne limity.

 • profun

  Oceniono 4 razy 0

  Po skopiowaniu danych z Evernote i próbie zalogowania do OneNote na PCcie mam błąd 0xE000078B, a na smartfonie błąd 80004005. Jak tak ma mnie Microsoft zachęcać do swojego produktu to ja już mu dziękuję!

 • djor

  Oceniono 7 razy -3

  Niedługo MS na siłę zmieni jako aktualizację :D

 • xegar

  Oceniono 12 razy -4

  Microsoft najchętniej zmigrowałby Wasze mózgi na swoje serwery. W granicach technicznych mozliwości robi to już teraz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX