Wyciek: nowe netbooki Asusa

Jedne z największych targów nowych technologii - CeBIT 2010 - rozpoczynają się za kilkadziesiąt godzin, a do Sieci już wyciekły zdjęcia i kilka szczegółów dotyczących nowych netbooków Asusa z linii Eee PC.

ZDnet cytuje informacje pochodzące z francuskiego serwisu Blogeee . Według nich tegoroczny CeBIT zaowocować może kolejnymi modelami linii netbooków marki Asus: Eee PC 1018P, 1016P i 1015P . Znana jest nawet ich specyfikacja - jak pozostałe modele Eee PC, także te mają być wyposażone w 10-calowy ekran oraz procesor Intel Atom.

Asus Eee PC 1015P (na zdjęciu) charakteryzować się ma aluminiową obudową, oraz matowym wyświetlaczem. Pozwalać ma jednocześnie na 14 godzin pracy na bateriach (przy wyłączonym Wi-fi, oraz na wideo połączenia.

Asus Eee PC 1018P - ma mieć 18 mm grubości, duży touchpad, czytnik linii papilarnych oraz pozwalać na 10 godzin pracy na bateriach. Do tego ma on już obsługiwać USB 3.0.

Asus Eee PC 1016P to netbook, którego szacowana długość życia baterii wynosić ma 14 godzin. Wiadomo także, że również w tym modelu mają znaleźć się aluminiowe wstawki.

Czy informacje te okażą się prawdziwe, dowiemy się jutro, gdy na dobre rozpocznie się CeBIT 2010.

Joanna Sosnowska

Więcej o: