CeBIT już jutro

Przed nami najważniejsza branżowa impreza roku. Choć wystawców będzie mniej niż poprzednio (4157 z 68 krajów, najmniej od 20 lat), to nadal warto śledzić jej przebieg, bo zaprezentują się tam wszyscy najważniejsi gracze rynku.

Dzisiaj wieczorem oficjalne otwarcie targów. Wśród ponad  2000 gości znajdzie się niemiecka kanclerz Angela Merkel i premier Hiszpanii José Luis Rodriguez Zapatero - w tym roku krajem partnerskim jest właśnie Hiszpania. Kolejne pięć dni wypełnione będzie prezentacjami, panelami dyskusyjnymi i wykładami.

Ubiegłoroczna edycja położyła nacisk na zaniedbywany wcześniej temat internetu i organizatorzy musieli być zadowoleni, bo hasłem przewodnim zbliżającej się imprezy jest "Connected Worlds" (Połączone Światy) - chodzi o technologie web 2.0 które integrują rozłączne społeczności konsumentów, producentów i dostawców usług. W tym roku debiutują na targach Google i Amazon, czekamy również na dyskusje o prawach autorskich i dystrybucji informacji w internecie. Jak podawaliśmy wcześniej , tu znajdziecie spis wykładów i podział na obszary tematyczne - co was interesuje najbardziej?

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: