"Slate" PC w natarciu - Samsung zapowiedział własne urządzenie

Linia podziału zaznaczona i zbiera się silna grupa, mająca ochotę na udział w torcie przenośnych tabletów/czytników e-booków/netbooków do wszystkiego. Po HP, Dellu i Toshibie również Samsung ogłosił, że wypuści własnego "slate" PC.

Serwis APC uzyskał informacje u źródła - rozmawiał z Philipem Newtonem (szefa Samsung Australia IT) po panelu dyskusyjnym podczas Samsung Forum w Singapurze. Newton nienajlepiej wyrażał się o mocy obliczeniowej iPada oraz braku różnorodnych opcji komunikacji między urządzeniami, a także wspominał o intelowskim Atomie.

Emmanuele Silanesu (szefowa marketingu tego samego działu Samsunga) potwierdziła w rozmowie z dziennikarzem serwisu, że firma pracuje nad własnym "slate" PC i wypuści go w drugiej połowie bieżącego roku. Wspomniała, że choć widzi sens urządzeń zarówno opartych o ARM jak i x86, to smartfony staną się drugorzędne, a przyszłość zdominują właśnie silniejsze maszyny "slate", które będzie można zarówno wziąć na uczelnię, jak i zadokować w biurze czy domu do codziennej pracy/zabawy.

Silny procesor, łączność z przeróżnymi urządzeniami, przenośność, dokowanie? Jasne, że brzmi świetnie. Boję się jednak momentu, kiedy specjaliści wszystko policzą i podadzą tę najmniej wypatrywaną informację - cenę.

[via APC Mag ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: