MIX10: Seesmic na Windows Phone 7

W trakcie konferencji MIX10 Microsoft zaprezentował kilka aplikacji, które pojawią się na Windows Phone 7. Jedną z nich jest Seesmic, służący do agregowania informacji z Twittera i Facebooka.

Seesmic z powodzeniem funkcjonuje już na platformie PC jako klient Twitter. Biorąc pod uwagę jego niewiarygodną użyteczność, prędzej czy później musiał się pojawić w wersji mobile.

Dzięki Seesmic wszyscy Ci którzy poważnie angażują się w portale społecznościowe dostaną możliwość szybkiego przeglądania wszystkich nowości na raz, na jednym ekranie. Aplikacja agreguje informacje z Twittera oraz Facebooka w przystępny sposób, nie sprowadzając ich do dwuwiersza gładkim tekstem i linka. Dodatkowo, w związku z faktem, iż na Windows Phone 7 Seesmic został zaprojektowany przy użyciu technologii SilverLight 4 cały pulpit będzie można do woli zmieniać, przystosowując go do własnych potrzeb, a nie na odwrót.

Póki co potwierdzona została obsługa serwisu Twitter, Facebook oraz LinkedIn, to przykład myślenia globalnego. Co jednak z lokalnymi społecznościówkami?

Łukasz Cichy

Więcej o: