Avatar 3D na Blu-ray? Nie w 2010 roku

Edycja filmu na DVD i Blu-ray już 22 kwietnia (Dzień Ziemi), ale oprócz tego same złe wiadomości. Po pierwsze, kwietniowa edycja nie będzie zawierać żadnych dodatków, po drugie wersja rozszerzona 2D ukaże się dopiero w listopadzie, a po trzecie na 3D musimy poczekać do następnego roku.

O premierze informowaliśmy już wcześniej , ale w stosunku do tych zapowiedzi edycja 3D została przesunięta na bliżej niesprecyzowany termin, zaś pierwsze wydanie pozbawione będzie dodatków. Wszelkich dodatków. Nie zobaczymy żadnych making of, żadnego odautorskiego komentarza, żadnych zwiastunów, żadnych scen, które nie zmieściły się w filmie. Wytwórnia Twentieth Century Fox zarzeka się, że to dlatego aby jak najlepiej wykorzystać miejsce na nośniku i zaprezentować materiał w najlepszej możliwej jakości.

Naprawdę 50 GB Blu-raya to za mało na film i dodatki? A czy edycja listopadowa wyjdzie w takim razie na dwóch nośnikach, czy będzie gorszej jakości? Jeszcze gorzej mają miłośnicy filmów 3D - ciekawe jak się czują ci nieliczni, którzy wykosztowali się na nowe, kosmiczne (także w kwestii ceny) telewizory.

[via Reuters ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: