Toshiba prezentuje "chude" 750 GB

Przedstawiciele japońskiego koncernu uważają, że nawet najcieńsze komputery przenośne powinny być wyposażone w pojemne dyski twarde. Dlatego też Toshiba wprowadza na rynek dysk o grubości 9,5 mm i pojemności 750 GB.

Do tej pory najpojemniejsze dyski Toshiby przeznaczone do najcieńszych i najlżejszych komputerów przenośnych miały nominalną pojemność 640 GB. Teraz ta pojemność zwiększyła się do 750 GB - wraz z premierą modelu MK7559GSXP. Jest to standardowy, 2,5-calowy dysk twardy o grubości 0,37" (czyli 9,5 cm). Urządzenie charakteryzuje się prędkością obrotową 5400 RPM (aczkolwiek przedstawiciele Toshiby zapewniają, że dzięki zastosowaniu całego zestawu technologii usprawniających zapis i odczytywanie danych nowy HDD jest wyraźnie szybszy od typowych dysków 5400 RPM).

Warto dodać, że Toshiba zaprezentowała też właśnie jeszcze bardziej pojemne HDD dla komputerów przenośnych - rodzinę 2,5-calowych dysków MKxx59GSM (dostępne będą w wersjach 750 GB i 1 TB ). Urządzenia te są jednak przeznaczone głównie dla notebooków, w których niewielkie gabaryty czy długi czas pracy na baterii nie są priorytetami - są one bowiem grubsze (12,5 mm) i nieco bardziej "prądożerne" niż model MK7559GSXP.

Nowe dyski Toshiby trafią do sklepów oraz producentów komputerów na początku kwietnia - a to znaczy, że za kilka tygodni na rynku powinny pojawić się pierwsze notebooki z nowymi HDD .

Więcej informacji znaleźć można na stronie Toshiby .

Więcej o: