Zwycięzca nagrody reddot design 2010 - Cowon J3 coraz bliżej ludzi

Odtwarzacz multimedialny J3 marki Cowon zdobył nagrodę reddot 2010 za projekt urządzenia służącego rozrywce.

Jako że do konkursu mogą przystępować również urządzenia na etapie koncepcyjnym, J3 dopiero teraz zaczyna po cichutku wchodzić do sprzedaży. Najpierw w Azji. Niedługo później w Europie.

Firma Cowon szczyci się, że nagrodę zapewniło im połączenie stylowej bryły urządzenia o grubości nie przekraczającej 1cm z 3,3-calowej wielkości dotykowym wyświetlaczem AMOLED . Wśród dodatków zamkniętych w obudowie znajdziemy także radio FM, tuner telewizji DMB-T, Bluetooth 2.0, oraz gniazdo kart microSD/SDHC, głośnik i wyjście telewizyjne. Całość napędza znany procesor Intel Pentium III 500MHz.

Cowon J3 będzie dostępny w wersjach 4GB, 8GB, 16GB i 32GB. Będzie obsługiwał większość formatów dźwiękowych oraz wideo, a także aplikacje Flash dzięki zainstalowanemu odtwarzaczowi Flash Lite.

W kwestii ewentualnego piękna nowego Cowona proszę wypracować własne zdanie w oparciu o załączone zdjęcia. Wspomnę tylko, że wcześniej nagrodę Reddot wielokrotnie zdobywały produkty Apple , którym zdecydowanie się należała. A to podnosi status konkursu.

[via iTech News Net ]

Łukasz Cichy

Więcej o: