Asus podaje specyfikację komputerów serii EeeTop ET2010

Jeśli jeszcze nie pogubiliście się w mnogości odmian Eee, zapraszam na kolejny odcinek. Dzisiaj komuptery PC all-in-one, gdzie wszystko zamknięto w szczupłej obudowie. Data sprzedaży i cena nieznana.

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nich na CES 2010, potem więcej słów padło przy okazji CeBITu, ale dopiero teraz pojawiły się szczegóły (no, przynajmniej część szczegółów). Asus podało, co zmieści się w nie grubszej niż cal (2,54 cm) obudowie. W zależności od wersji (a tych będzie pięć) będzie to procesor AMD Athlon II X2 250u lub Intel Atom (D410 albo D510). Układy graficzne ATI Radeon HD 5470 z AMDkami, zaś do Inteli GMA 3150 lub nowa NVIDIA ION. Do 2 GB pamięci, twarde dyski do 500 GB. Komputery ET2010 będą posiadały panoramiczne 20-calowe wyświetlacze o rozdzielczości 1600x900 - w wybranych wyświetlacze multidotykowe. Do tego czytnik DVD i pełna obsługa HDMI, aby można było wyświetlać obraz z zewnętrznego źródła.

Przyznam, że idea mi się podoba. To żadne demony szybkości ani wydajności, ale powinny wystarczyć do domowych zastosowań (poprzednicy z serii ET2002 budzili w tym zakresie wątpliwości , mam nadzieję że szybsze procesory pomogą), zaś rozmiary (szczególnie grubość) i możliwość zamocowania na ścianie sprawiają, że świetnie pasują do mniejszych pomieszczeń - sypialni, pokoju w akademiku czy hotelu. Żeby tylko nie okazały się zbyt drogie.

[via ASUS ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: