Błyszczące radyjka WiFi od Sony

Sony ma ostatnio problem ze znalezieniem niszy dla własnych produktów. Całkiem logicznie uderzyło więc w promocję najbardziej znanej marki - odtwarzacza Walkman.

Sony NAS-V7M i NAS-V5 to stylowe radyjka FM, wyposażone w dwa głośniki po 7,5W każdy, z wbudowanym WiFi , dzięki czemu mogą bez większych problemów odtwarzać stacje internetowe.

Drugą główną cechą urządzeń oprócz niebywale intrygującego, łamanego przez nowoczesny, wyglądu ma być gniazdo dokujące do odtwarzaczy Walkman . Na pewno ucieszy to liczne grono użytkowników marki Sony w Polsce.

Wersja NAS-V7M ma być ponadto wyposażona w dyktafon, oraz pamięć flash o pojemności 160GB , co pozwoli na zgranie do urządzenia kilku płyt na każdy stan ducha i każdy dzień tygodnia (do formatu MP3, WMA, AAC i ATRAC, brak FLAC).

Urządzenie będzie dostępne w czterech metalicznych kolorach: czarny, złoty, różowy i srebrny. Miejmy tylko nadzieję, że w Europie radyjka będą się nieco inaczej nazywać. Wątpię, żeby kogoś zachęciły Sony Dokkukonpo . Nie mówiąc już o cenie NAS-V5 nieco ponad 400 dolarów, a NAS-V7M powyżej 500 dolarów.

Oficjalna data premiery to końcówka czerwca 2010. Czekamy z wypiekami.

[via Engadget ]

Łukasz Cichy

Więcej o: