Tablety Toshiby - jest więcej szczegółow

Przedstawiciele Toshiby już kilka tygodni temu zapowiedzieli, że jeszcze w tym roku firma zaprezentuje swój własny tablet. Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej o planach koncernu - wiadomo np. że tabletów będzie kilka i że oferowane będą zarówno z Windows, jak i z Androidem.

W czasie rozmowy z dziennikarzem agencji Reuters Jeff Barney, szef działu produktów cyfrowych Toshiba America, zapowiedział, że w tym roku na rynek trafią co najmniej dwa tablety z logo Toshiba - model z Windows 7 oraz wersja z Androidem .

Wiadomo już, że urządzenie z systemem Microsoftu będzie nieco bardziej rozbudowane (i droższe). Barney wiąże z tą kategorią produktów spore nadzieje - jego zdaniem tablety będą się w najbliższym czasie całkiem nieźle sprzedawały (ale nie zaszkodzą w żaden sposób sprzedaży innych produktów koncernu) - przedstawiciel Toshiby tłumaczył:

Widzimy na rynku miejsce dla slate'ów [tę nazwę tabletów wprowadził i promuje Microsoft - red.]. Wierzymy, że będą się one sprzedawały coraz lepiej, ale raczej nie wpłynie to negatywnie na popularność netbooków.

Barney dodał też, że Toshiba zamierza produkować zarówno klasyczne tablety, wyposażone w jeden, ok. 10-calowy, dotykowy wyświetlacz, jak i urządzenia z dwoma ekranami (szczegółów nie podał - ale koncepcja nieco przypomina Couriera Microsoftu ). Niestety, daty premiery oraz przewidywanych cen na razie nie podano.

Daniel Cieślak

Więcej o: