MS Office 2010 już gotowy

Najnowsze wydanie MS Office - 2010 - osiągnęło właśnie status RTM (gotowy do produkcji). Microsoft zapowiada, że najnowsza wersja pakietu aplikacji biurowych pojawi się na rynku w maju.

Status "Ready to manufacture " uzyskały zarówno aplikacje wchodzące w skład podstawowego pakietu MS Office, jak i SharePoint 2010, Visio 2010 i Project 2010. Oznacza to, że Microsoft zakończył już pracę nad tymi produktami - są gotowe do wprowadzenia na rynek i nic nie powinno opóźnić ich premiery.

Wiadomo już, że oficjalna biznesowa premiera MS Office 2010 odbędzie się 12 maja 2010 r. (aczkolwiek w ofercie wybranych partnerów koncernu pakiet może pojawić się już na początku maja). Użytkownicy indywidualni prawdopodobnie będą musieli poczekać kilka tygodni dłużej.

Dodajmy, że najnowsza wersja MS Office jest dla Microsoftu dość istotna - z jej pomocą koncern zamierza powalczyć z konkurencją , oferującą webowe narzędzia biurowe (m.in. Dokumentami Google czy Zoho). W Office 2010 pojawią się dwie istotne nowości - darmowe wydanie MS Office Starter (czyli oferowany nieodpłatnie pakiet składający się z nieco okrojonych wydań MS Worda i MS Excela) oraz Web Office 2010 (czyli bezpośredni konkurent Dokumentów Google). Więcej informacji o Office 2010 można znaleźć w tekście "Microsoft Office 2010 - nowe funkcje" .

Ściągnij Microsoft Office 2010

Daniel Cieślak

Więcej o: