"Zielony" laptop Lenovo ThinkPad

Lenovo zapowiedziało wydanie najbardziej ekologicznego laptopa ze wszystkich. Nowych ThinkPadów L412 i L512. Ekologiczność ma polegać głównie na 40% wyższej wydajności niż porównywalne modele innych firm.

Producent zapewnia, że oprócz certyfikatu Energy Star 5.0 ekologiczność ThinkPadów przejawia się także poprzez wykonanie niektórych części laptopa z surowców wtórnych. Chodzi głównie o obudowę oraz pokrycie matrycy LCD. Pozwoliło to zaoszczędzić nieco cierpień matce naturze. Dodatkowo, komputery pakowane są w kartony, które swoje poprzednie życie zakończyły na śmietniku.

Nowe ThinkPady L412 (14 cali) i L512 (15 cali - 1366x768) będą działały na procesorach Intel i3 oraz Intel i5. Do wyboru mamy także zintegrowany układ graficzny lub ATI Radeon. Najtańszy model ma kosztować niecałe 650 dolarów . Lenovo przewiduje dostępność na maj 2010.

Lenovo szuka niszy dla swoich produktów. To jasne. Cieszymy się przy tej okazji z dwóch faktów. Że tą niszą jest pójście w wydajność energetyczną i ogólnie rozumianą ekologiczność. A także że do łask wraca TrackPoint , czyli mały gumowy punkcik na środku klawiatury, który zastępuje myszkę.

Ciekawe tylko ile ThinkPAd L412 i L512 będą kosztowały w Polsce.

[via Ubergizmo ]

Łukasz Cichy

Więcej o: