Słuchawki Creative do iPhone - tania alternatywa?

Większość z szanujących się producentów sprzętu audio posiada choćby jedną linię dedykowanych do telefonu Apple słuchawek. W ubiegłym tygodniu swój drugi model zaprezentowała firma Creative. Creative HS-930i ma stanowić rozsądną alternatywę dla seryjnie dołączanych słuchawek.

Zestaw, jak zapewnia producent, został wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów, a sam wygląd zdobył dla Creative nagrodę Red Dot 2010 (o czym pisaliśmy już przy okazji konferencji Creative w Warszawie ).

Wydaje się, że HS-930i posiadają wszystko co powinny : klawisz pauzy/odbierania połączeń, wysokiej czułości mikrofon, wygłuszające silikonowe wkładki douszne i przejściówkę do komputerów PC, rozdzielającą zintegrowany kabel osobno na mikrofon i głośniki.

Dodatkowo, element z samymi głośnikami obraca się według własnej osi , umożliwiając wygodne ułożenie kabli. Co prawda w żadnym stopniu nie poprawia to jakości dźwięku, ale wymiernie wpływa na komfort użytkowania . Przydaje się to zwłaszcza kiedy spędza się ze słuchawkami wetkniętymi w uszy nawet i pół dnia.

Poniżej tabela parametrów producenta dla słuchawek HD-930i:

Słuchawki mają kosztować około 100 euro. To zdecydowanie więcej niż najtańszy zestaw dostępny na rynku, ale sam środek stawki, wśród produktów, których producenci cokolwiek obiecują po swoich swoim potencjalnym klientom. Wygląd i deklarowane parametry też są "za".

[via iTech Net News ]

Łukasz Cichy

Więcej o: