Kosmiczne słuchawki Psyko 5.1 Gaming

Przyznam, że słuchawki Psyko 5.1 zainteresowały mnie głównie ze względu na wygląd. Co najmniej niepospolity i bardzo charakterystyczny. Trochę jak nadmuchany balon w kształcie słuchawek. Psyko zdecydowanie odżegnują się od popularnej "czarności" wśród akcesoriów dla graczy.

Wygląd to nie jedyna cecha słuchawek Psyko, na której warto dłużej zawiesić oko. Chodzi oczywiście o dźwięk w systemie 5.1.

Odczucie trójwymiarowości tego typu (5.1) producenci osiągają z reguły dwojako. Poprzez próbę oszukania mózgu odpowiednio dobraną mieszanką długości i głośności dźwięku lub montując w muszlach słuchawek konkretną liczbę głośników.

Psyko 5.1 to uczciwe podejście do dźwięku przestrzennego, łączące oba sposoby. Jest on osiągany w tym przypadku za pomocą pięciu, "strategicznie" umieszczonych głośników pokrywających średnie i wysokie zakresy oraz dodatkowo, po jednym niskotonowym w każdej muszli. Architekturę wspomaga skrypt, który decyduje co, jak i w jakim natężeniu emitować z którego głośnika.

Jak na sprzęt aspirujący do najwyższej sklepowej półki przystało, Psyko 5.1 posiada także odpinany mikrofon, oraz konsolę podstawowej regulacji parametrów dźwięku (głębokość basu, głośność) z wbudowanym wzmacniaczem.

Słuchawki można kupić za około 299 dolarów.

[via iTech Net News ]

Łukasz Cichy

Więcej o: