Nowy Bluetooth v4.0 już w czerwcu

Zapowiada się bardzo interesujący czerwiec. Wielu producentów ogłosiło premiery swoich urządzeń właśnie na połowę roku. Również SIG zapowiedział debiut nowego protokołu Bluetooth v4.0 na czerwiec 2010.

Co nam da nowy protokół?

Według Bluetooth Special Interest Group (SIG) nowy Bluetooth będzie wydajniejszy . A obietnice są naprawdę imponujące. Ponoć płaska bateria do zegarka będzie w stanie zasilić technologię przez rok i dłużej! Przyznacie, że to bardzo kusząca wizja.

Poprawie ma ulec także prędkość transferu, oraz zasięg łączności, bo aż do 60 metrów bez większych problemów. Mimo iż SIG stara się nie ogłaszać o ile wzrośnie pierwsza wartość, o tyle sześciokrotne wydłużenie zasięgu daje do myślenia.

W cerwcu 2010 SIG zacznie przesyłać nowy protokół do producentów urządzeń. Prawdziwą premierę na rynku konsumenckim Bluetooth v4.0 będzie miał więc prawdopodobnie nie wcześniej jak pod koniec bieżącego roku lub na początku 2011.

Bluetooth SIG prorokuje, że wielokrotne zmniejszenie zapotrzebowania na energię i wydłużenie zasięgu otworzy przed technologią nowe rynki. W tym, opływający w pieniądze medyczny oraz sportu i rekreacji.

Pożyjemy, zobaczymy. Póki co staramy się zetrzeć uśmiech z ust, żeby nie wyszło, że tylko na to w 2010 roku czekamy.

[via Bluetooth SIG ]

Łukasz Cichy

Więcej o: