Pierwsza w Polsce transmisja meczu w 3D

15 maja 2010 będzie miała miejsce pierwsza w Polsce transmisja meczu - ostatniej kolejki Ekstraklasy - w technologii stereoskopowej 3D i jakości HD. Wydarzenie przygotowują wspólnie LG oraz Canal+.

Dla tych, chętnych do obejrzenia transmisji w 3D, którzy nie posiadają odpowiedniego telewizora LG przygotowało "stanowiska" w pubach w Warszawie, Krakowie i Poznaniu .

Transmisja jest oczywiście połączona z promocją telewizorów 3DTV. LG zamierza bowiem w maju i czerwcu wprowadzić na sklepowe półki miedzy innymi pierwszy na świecie w pełni diodowy panel Full LED 3D - LG LX9500 . Sugerowana cena detaliczna na świecie oscyluje wokół 4 tysięcy dolarów.

Technologia 3D ma na stałe zagościć na boiskach rodzimej Ekstraklasy wraz z rozpoczęciem jesiennej kolejki. Wcześniej, byc może będziemy mieli okazję obejrzeć w trzech wymiarach całe mistrzostwa świata w RPA. Trzymamy kciuki.

Przyznam, że jest to jakaś alternatywa na zbliżające się Euro 2012. Może taniej będzie ustawić na miejskich placach telebimy z technologią 3D niż budować nowe stadiony? Co o tym myślicie?

Łukasz Cichy

Więcej o: