Klipsy wracają do mody - nowe słuchawki Sony Qlasp

Eksperci Sony prowadzili szeroko zakrojone badania aby rozwiązać problem wypadających z uszu słuchawek. Panaceum odnaleziono - klipsy. Zupełnie jak w latach osiemdziesiątych.

Pomysł oczywiście nie jest szczególnie wyszukany. Jak jednak wiemy, w tej branży liczy się przede wszystkim funkcjonalność, a nie oryginalność.

Spinki chwytają płatki uszu i dzięki temu słuchawki rzekomo nie wypadają nawet podczas energicznych ruchów głową. Ucieszy to wszystkich sportowców, którzy do tej pory musieli korzystać ze słuchawek z zausznikiem.

No właśnie. Konkurencja jest spora. Większość producentów posiada przecież w swojej ofercie słuchawki douszne lub dokanałowe z zausznikiem. Aby przyciągnąć uwagę klientów nowe słuchawki Sony Qlasp będą się cechowały niebywale szerokim pasmem przenoszenia, bo od 6 do aż 23kHz, ciekawym wyglądem (zachęcamy do obejrzenia zdjęcia) oraz "niską" ceną sięgającą zaledwie 25 dolarów.

Pomysł, jak pomysł, wydaje się dobry, ale czy zrewolucjonizuje segment słuchawek dla sportowców? Mało prawdopodobne. Choć z chęcią sprawdzimy je na własnej skórze.

[via Sony ]

Łukasz Cichy

Więcej o: