Kamera 3D w smartfonie

Sharp zaprezentowało pierwszy na świecie moduł rejestracji obrazu 3D w rozdzielczości HD dla urządzeń mobilnych. Zainteresowane firmy otrzymają próbki w lipcu, masowa produkcja jeszcze w tym roku.

Moduł rejestruje obraz z dwóch punktów widzenia, a odpowiednie układy dbają o synchronizację - spójną korektę kolorów czy jasności. Może zarówno wykonywać zdjęcia, jak i wideo w trybie 720p (rozdzielczość 1280x720, bez przeplotu). Informacja prasowa wspomina o zastosowaniach w telefonach komórkowych, smartfonach czy cyfrowych aparatach fotograficznych, choć zapewne nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie moduły wykorzystywać w tabletach, laptopach czy MIDach.

Ponieważ zarejestrowany obraz 3D trzeba jeszcze jakoś pokazać, potrzebne jest mobilne urządzenie wyświetlające przestrzenny materiał. Być może o pierwszym zastosowaniu dowiemy się już niebawem, na czerwcowych targach gier E3 2010 - Nintendo zaprezentuje tam nowy model przenośnej konsoli 3DS , który wejdzie do sprzedaży na początku 2011. Daty i technologie pasują jak ulał.

[via Sharp ]

Tomasz Andruszkiewicz

embed

Nintendo 3DS

  • Typ konsoli: Przenośna
  • Pamięć wbudowana: 2 GB

4 opinie

Podstawowe informacje o Nintendo 3DS

Porównaj ceny tego produktu >

dane dostarcza:

embed

dane dostarcza:

embed
Więcej o: