Cyfrowa księgarnia Google ma mieć ponad 4 miliony książek

Według Japan Today, gigantowi z Mountain View udało się uzyskać poparcie prawie wszystkich wydawców z USA dla swojego planowanego sklepu z ebookami, Google Editions. Ponieważ ponad 25 000 autorów i wydawców zgodziło się na uczestniczenie w tym projekcie, Google ma mieć w swojej ofercie około 2 milionów tytułów, co w połączeniu z ponad 2 milionami książek z domeny publicznej, do których będzie również można uzyskać dostęp przez Google Editions całkowicie deklasuje konkurencję.

Dla porównania, Amazon reklamuje swój Kindle Store jako mający "ponad 500 000 tytułów", wrzucając do jednego worka książki, gazety i inne czasopisma. Apple w iBookstore ma mieć ponad 60 000 tytułów, a Barnes i Noble użytkownikom swojego czytnika Nook zapewnia ponad 1 milion tytułów.

W połączeniu z rosnącą gamą dostępnych na rynku czytników książek, zarówno opartych na rozwiązaniach typu e-ink jak i tabletach z tradycyjnymi LCD, oraz z powszechnością smartfonów z dużymi ekranami stajemy się świadkami zjawiska, które dotknęło wcześniej muzykę - przenoszenia książek w formę cyfrową. Można się zastanawiać, czy papierowa książka osiągnie status podobny do winylowej płyty z muzyką w pierwszej czy w drugiej połowie 21 wieku, ale wygląda na to, że procesu tego raczej nic nie powstrzyma.

[via Japan Today ]

Leszek Karlik

Więcej o: