Spośród wielu kampanii internetowych toczących aktualnie na portalu Gazeta.pl zaciekawiła mnie jedna - samochodów marki Chrysler. Po kliknięciu w baner reklamowy czekała na mnie jednak niemiła niespodzianka:
O co chodzi? Wyjaśnienie jest proste. Domena chrysler.pl utraciła ważność (np. nie została opłacona w terminie) i została przejęta przez branżowych specjalistów, tzw. "domeniarzy". A w praktyce domenę przejął automat. Adres chrysler.pl czeka teraz na chętnego kupca - zapewne firmę Chrysler.
Tego typu przejęcia są dosyć powszechne i zdarzają się najczęściej nieuważnym internautom-amatorom. Jak widać tym razem tego typu wpadka przytrafiła się wielkiej firmie.
Uważajcie na siebie. Internet jest pełen cwaniaków.
Domena już działa poprawnie. Gratulacje dla firmy Chrysler za szybkość działania!
Skontaktowałem się z przedstawicielami Chryslera, wg podanych mi informacji problemy wynikały ze "zhackowanego przez kogoś serwera". Niech i tak będzie.
R.Z.