Warner oskarżony o kradzież technologii... antypirackiej

Niemiecka firma Medien Patent Verwaltung oskarżyła koncern filmowy Warner Bros. o nielegalne korzystanie z jej opatentowanej technologii, służącej do identyfikowania osób publikujących w Internecie pirackie filmy.

Hollywood Reporter informuje , że pozew w tej sprawie trafił właśnie do sądów w USA oraz Niemczech. Przedstawiciele MPV twierdzą, że siedem lat temu spotkali się z pracownikami Warnera i zaproponowali im możliwość korzystania z swojej autorskiej technologii antypirackiej (chodzi tu o metodę nadawania kopii filmu pewnych indywidualnych cech, dzięki którym w przypadku nielegalnego opublikowania owej kopii w Internecie możliwe jest szybkie zidentyfikowanie źródła "wycieku").

Z relacji MPV wynika, że przedstawiciele Warnera prezentację obejrzeli, zapoznali się ze specyfikacją technologii, a później stwierdzili, że jednak nie zamierzają z niej korzystać . Problem w tym, że kilkanaście miesięcy później wprowadzili na europejski rynek filmy zabezpieczone metodą praktycznie identyczną jak technologia MPV.

W tej sytuacji firma zdecydowała się na skierowanie sprawy do sądu - przedstawiciele Medien Patent Verwaltung domagają się od Warnera odszkodowania za nielegalne korzystanie z ich opatentowanej technologii.

Daniel Cieślak

Więcej o: