Nowy Kindle będzie chudszy

Serwis PCmag.com wyciągnął na świat i przeanalizował plotki dotyczące nowego tabletu Amazona. Wyjdzie w sierpniu, nie będzie ani kolorowy, ani z dotykowym ekranem - ale raczej chudszy niż poprzednik.

Powołując się na Bloomberga wylicza cechy, których nowy Kindle mieć nie będzie. Co zaś się tyczy samego urządzenia - jego prawdopodobnej wersji, prezes Amazona - Jeff Bezos już jakiś czas temu stwierdził, że nie zamierza konkurować z iPadem Apple`a, ponieważ Kindle ma być przede wszystkim czytnikiem książek elektronicznych, nie zaś ogólno-multimedialną zabawką.

Z pewnością brak chęci do konkurowania z Applem spowodowany jest także brakiem niezbędnych w tym celu cech urządzenia. Jeśli jednak wierzyć prezesowi, Amazon pracuje nad technologią kolorowego e-tuszu. Kiedy prace dojdą do końca na rynku może się jeszcze różnie poukładać. Póki co nowy Kindle będzie ponoć walczył z tańszym czytnikiem Sony.

Urządzenie ma być przede wszystkim chudsze niż poprzednik, a ekran nieco wyraźniejszy. Ciekawe czy to wystarczy, żeby przytrzeć nosa Sony. No i nie można zapominać o Nooku. Choć Barnes & Noble wolą raczej walczyć zawartością, czyli książkami.

[via PCmag.com ]

Łukasz Cichy

Więcej o: