MSI prezentuje Wind Pada

Tajwańska firma MSI właśnie zaprezentowała swojego konkurenta dla iPada. Tablet Wind Pad 100 wyposażony jest w 10-calowy ekran oraz system Windows 7.

O urządzeniu - zapowiedzianym oficjalnie przez Josepha Hsu, szefa MSI - napisał serwis Engadget.com . Wiadomo już, że w tablecie zastosowany zostanie procesor Intela (prawdopodobnie Atom), oraz ekran o przekątnej 10". Wind Pad ma pracować pod kontrolą Windows 7 - ale MSI dołoży do systemu nakładkę o nazwie Wind Touch UI (wydaje się to rozsądnym pomysłem - standardowy interfejs Windows 7 nie jest optymalnie przystosowany do dotykowej obsługi).

Konfigurację uzupełniają modem 3G, WiFi, standardowe porty USB (ich liczby na razie nie podano), wbudowana kamera, mikrofon, a także port stacji dokującej oraz złącze HDMI . Całość ma ważyć zaledwie 800 g.

Niestety, nie wiadomo jeszcze, jaka bateria zostanie zastosowana w urządzeniu oraz ile będzie ono kosztowało - na razie trudno więc wyrokować, jakie szanse ma Wind Pad w rynkowej rywalizacji z iPadem .

Daniel Cieślak

Więcej o: