Bing domyślną wyszukiwarką na iPhone?

Plotki głoszące, że Bing zastąpi "wkrótce" Google, stając się domyślną wyszukiwarką na iPhone'ie pojawiają się ze zdumiewającą regularnością. Teraz głosy takie pojawiają się ponownie chociaż z zaznaczeniem iż "to nieco skomplikowane".

Po raz pierwszy doniesienia, że Bing może zastąpić Google w telefonie Apple pojawiły się w styczniu. Wówczas poinformował o tym serwis Business Week. Teraz na własne "źródła" powołuje się TechCrunch podając dwie wersje możliwych wydarzeń. Według jednej z nich - wyszukiwarka Microsoftu może zastąpić Google już w czerwcu, podczas prezentacji nowego iPhone OS .

Druga wersja jest dużo bardziej umiarkowana; według niej trwają rozmowy nad rezygnacją z wyszukiwarki Google , ale nie należy spodziewać się rychłej zmiany - z pewnością jeszcze nie podczas demonstracji iPhone OS 4.

To nieco bardziej skomplikowane

miały stwierdzić źródła serwisu.

Sojusz przeciwko Google

Relacje między wielkimi koncernami nie są kwestią stałą. O ile do niedawna to Microsoft był dla Apple konkurentem nr. 1, tak teraz stał się nim Google. Firma coraz śmielej poczyna sobie bowiem na wszystkich tych obszarach, które do tej pory okupowane były przez Apple - telefony komórkowe, mobilny OS, oprogramowanie (przeglądarka) a teraz także Google TV .

Jeśli plotki te są prawdziwe to wygląda na to, że konflikt na linii Apple - Microsoft ulega znacznemu załagodzeniu, na rzecz połączenia sił przeciwko nowemu, agresywnie działającemu "wrogowi" - Google.

Więcej o: