Narzędzia Adobe do multimediów na iPadzie

"Jak nie kijem, to pałką" mówi przysłowie. Adobe, mimo niechęci Apple do Flasha, nie zamierza rezygnować z dostarczania multimediów użytkownikom iPadów. Przy współpracy z WIRED stworzyło program pokazujący wideo, audio, interaktywne infografiki czy przestrzenne modele do oglądania z dowolnej strony.

Czerwcowy numer magazynu ukazał się w App Store z aplikacją WIRED Reader. Jest ona oparta na Adobe InDesign z pakietu CS5 i wspomagana zestawem narzędzi do authoringu (budowanie interfejsów do treści multimedialnych). Adobe właśnie ogłosiło, że udostępni te narzędzia (Digital Publishing Platform) i wkrótce stworzy możliwość przepisania do nowej postaci szablonów z InDesign. Firma wprost deklaruje, że będzie rozwijać swoje rozwiązania oparte o objective-C, żeby deweloperzy spełniali wymogi licencyjne Apple.

Możliwości Digital Publishing Platform są duże, o czym przekonać się można oglądając czerwcowy WIRED w postaci elektronicznej lub jego krótką prezentację . Magazyn kosztuje w App Store 4 euro. Po pierwszym dniu sprzedaży (24 tysiące pobrań) wskoczył na pierwsze miejsce listy płatnych aplikacji iPada.

[via Adobe ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: